USA/Canada 1 888 634 8728 | Albania +355 69 405 1701, +355 4 223 6642 | Toronto 1 416 409 9529

Lule ne Tirane e fshatra

Buqeta me lule te fresketa te thurura me plot shije, stil e fantazi nga floristi me i mire ne Tirane.

Ne do tju dergojme nje foto nga momenti i dorezimit te dhurates. Nese marresi nuk deshiron te dali ne foto ne do te fotografoje vetem lulet.

Buqete me 12 trendafila te kuq

Buqete me 12 trendafila te kuq

E kuqja eshte ngjyra e pare e ylberit qe te porsalindurit mesojne te njohin, e para ngjyre qe te gjithe popujt i kane dhene nje emer.
E kuqja eshte simbol i zemres dhe i dashurise, i dinamizmit dhe i vitalitetit, i pasionit, i autoritetit dhe i krenarise, i levizjes dhe i aktivitetit.
Dhuroji personit tend te zemres nje buqete te tille dhe nuk ka per ta harruar kurre se cfare ndjeni per te.
Nėse keni ndonjė preferencė tė veēantė pėr kėtė buqetė, ju mund tė shkruani atė poshtė nė "Udhėzime te veēanta" qe do t'ju shfaqen gjate porosise.

Cmimi origjinal: 3,000 Leke

Buqete me 12 trendafila te bardhe

Buqete me 12 trendafila te bardhe

E bardha reflekton pasterti dhe neutralitet.
Lulet e bardha simbolizojne unitet, ciltersi, vertetesi dhe miresjellje.
Porosit kete buqete per te festuar nje fillim te sukseshem si rasti i nje martese perfekte, ose per ti shprehur marresit elemente te ndjenjave te pafajesise, thjeshtesise, mirenjohjes apo respektit.
Cdo preference te vecante ne lidhje me buqeten mund ta shkruani me tutje kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 3,000 Leke

Kartoline Bamiresie

Kartoline Bamiresie

Zgjidh kėtė kartolinė pėr tė shkruar mesazhin tuaj pėr marrėsin.
Pagesa shkon 100% tek Fondacioni Down Syndrome Albania, i cili ofron shėrbime terapeutike pėr fėmijėt me sindromėn Down.
Le tė dhurojmė mė shumė dashuri e mirėsi sidomos nė kėtė sezon festash.

Cmimi origjinal: 200 Leke

Buqete me 12 trendafila shumengjyresh

Buqete me 12 trendafila shumengjyresh

Dhurata ideale pėr ditėlindje, apo pėr njė okazion tė veēantė.
Nėse keni ndonjė preferencė tė veēantė pėr kėtė buqetė, ju mund tė shkruani atė me poshtė nė "Udhėzime te veēanta" qe do t'ju shfaqen gjate porosise.

Cmimi origjinal: 3,000 Leke

Buqete me gerbera, trendafila, karafila dhe zambake

Buqete me gerbera, trendafila, karafila dhe zambake

Shume larmi me te gjitha ngjyrat e jetes te nderthurura ne nje buqete te mrekullueshme.
E pershtatshme per cdo rast.
Buqeta permban 2 gerbera, 5 trendafila, 5 karafila dhe 3 zambake.
Cdo preference te vecante ne lidhje me buqeten mund ta shkruani me tutje kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 3,650 Leke

Buqete me karafila roze dhe zambake te bardhe

Buqete me karafila roze dhe zambake te bardhe

Buqete e bukur dhe elegante me 7 karafila dhe 2 zambake.
Cdo preference te vecante ne lidhje me buqeten mund ta shkruani me tutje kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 1,700 Leke

Buqete me 15 gerbera shumengjyreshe

Buqete me 15 gerbera shumengjyreshe

Cdo preference te vecante ne lidhje me buqeten mund ta shkruani me tutje kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 3,000 Leke

Buqete me karafila te kuq dhe zambake

Buqete me karafila te kuq dhe zambake

Buqete e bukur dhe elegante me 7 karafila te kuq dhe 2 zambake.
Cdo preference te vecante ne lidhje me buqeten mund ta shkruani me tutje kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 1,700 Leke

Buqete me 15 karafila shumengjyresh

Buqete me 15 karafila shumengjyresh

Kombinim ngjyrash me karafila te fresket.
Cdo preference te vecante ne lidhje me buqeten mund ta shkruani me tutje kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 1,500 Leke

Buqete me 7 zambake

Buqete me 7 zambake

Dhurate per cdo njeri te dashur, nje buqete me 7 zambake te bardhe.
Zambaku i bardhe simbolizon madheshtine, pastertine dhe embelsine.
Cdo preference te vecante ne lidhje me ngjyren e zambakeve mund ta shkruani me tutje kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 3,500 Leke

Buqete me zambake dhe trendafila te kuq

Buqete me zambake dhe trendafila te kuq

Buqete me 5 zambake dhe 5 trendafila te kuq.
Cdo preference te vecante ne lidhje me buqeten mund ta shkruani me tutje kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 3,750 Leke

Buqete e bardhe me zambake e trendafila

Buqete e bardhe me zambake e trendafila

Buqete elegante me 6 trendafila te bardhe dhe 6 zambake te bardhe.
Cdo preference te vecante ne lidhje me buqeten mund ta shkruani me tutje kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 4,500 Leke

Buqete e vecante

Buqete e vecante

Buqete e vecante, me 15 trendafila te bardhe e te kuq.
Mund te porositet per t'i treguar dikujt sa i vecante eshte per ty.
Nėse keni ndonjė preferencė tė veēantė pėr kėtė buqetė, ju mund tė shkruani atė poshtė nė "Udhėzime te veēanta" qe do t'ju shfaqen gjate porosise.

Cmimi origjinal: 3,750 Leke

Buqete me gerbera dhe zambake

Buqete me gerbera dhe zambake

Buqete me 10 gerbera dhe 5 zambake.
Cdo preference te vecante ne lidhje me buqeten mund ta shkruani me tutje kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 4,500 Leke

Buqete me 15 trendafila te bardhe

Buqete me 15 trendafila te bardhe

Cdo preference te vecante ne lidhje me buqeten mund ta shkruani me tutje kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 3,750 Leke

Buqete me 15 trendafila roze

Buqete me 15 trendafila roze

Adhuruesit e ngjyrės rozė kėrkojnė dashuri dhe dėshirojnė tė ndihen tė dashur dhe tė sigurt.
Roza eshte ngjyra e brishtesise, butesise, dhembshurise dhe mirėkuptimit, kujdesit, romantikes, ndjenjave te ngrohta e ngushelluese, dashurise se pakushtėzuar dhe romantike.
Cdo preference te vecante ne lidhje me buqeten mund ta shkruani me tutje kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine"

Cmimi origjinal: 3,750 Leke

Buqete me trendafila e gerbera.

Buqete me trendafila e gerbera.

Buqete shume e bukur me 8 trendafila te kuq dhe 12 gerbera te bardha.

Cmimi origjinal: 4,400 Leke

Buqete me 15 trendafila te kuq

Buqete me 15 trendafila te kuq

Cdo preference te vecante ne lidhje me buqeten mund ta shkruani me tutje, kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 3,750 Leke

Shporte me lule

Shporte me lule

Cdo preference te vecante ne lidhje me buqeten mund ta shkruani me tutje kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine"

Cmimi origjinal: 4,000 Leke

Buqete me 24 trendafila te kuq

Buqete me 24 trendafila te kuq

Cdo preference te vecante ne lidhje me buqeten mund ta shkruani me tutje, kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 6,000 Leke

Buqete me 24 trendafila te bardhe

Buqete me 24 trendafila te bardhe

E pershtatshme per shume raste dhe sigurisht me e mira ne ceremoni martese. Cdo preference te vecante ne lidhje me buqeten mund ta shkruani me tutje, kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 6,000 Leke

Buqete me 24 trendafila shumengjyresh

Buqete me 24 trendafila shumengjyresh

Cdo preference te vecante ne lidhje me buqeten mund ta shkruani me tutje, kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 6,000 Leke

Buqete me 24 trendafila roze

Buqete me 24 trendafila roze

Cdo preference te vecante ne lidhje me buqeten mund ta shkruani me tutje, kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 6,000 Leke

24 trendafila roze dhe te bardhe

24 trendafila roze dhe te bardhe

Cdo preference te vecante ne lidhje me buqeten mund ta shkruani me tutje, kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 6,000 Leke

Buqete e rrumbullaket me 30 trendafila te kuq

Buqete e rrumbullaket me 30 trendafila te kuq

Cdo preference te vecante ne lidhje me buqeten mund ta shkruani me tutje kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 7,500 Leke

Buqete me gerbe

Buqete me gerbe

Buqete me 30 gerbe shumengjyreshe.
Nėse keni ndonjė preferencė tė veēantė pėr kėtė buqetė, ju mund tė shkruani atė poshtė nė "Udhėzime te veēanta" qe do t'ju shfaqen gjate porosise.

Cmimi origjinal: 6,000 Leke

Buqete me 101 trendafila

Buqete me 101 trendafila

Buqete me 100 trendafila te bardhe dhe nje trendafil te kuq. Nėse keni ndonjė preferencė tė veēantė pėr kėtė buqetė, ju mund tė shkruani atė poshtė nė "Udhėzime te veēanta" qe do t'ju shfaqen gjate porosise.

Cmimi origjinal: 25,250 Leke

Buqete e rrumbullaket me 5O trendafila te kuq

Buqete e rrumbullaket me 5O trendafila te kuq

Cdo preference te vecante ne lidhje me buqeten mund ta shkruani me tutje kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 12,500 Leke

Kompozim me cokollata Raffaello

Kompozim me cokollata Raffaello

Dhuratė me ēokollata Raffaello dhe trėndafila.
Nėse keni ndonjė preferencė tė veēantė pėr kėtė kompozim, ju mund t'a shkruani atė mė poshtė, tek "Udhėzime tė veēanta" qė do t'ju shfaqet gjate porosisė.

Cmimi origjinal: 8,000 Leke

Kompozim me dedikim

Kompozim me dedikim

Kompozim i vecante me dedikim, pėr raste ditėlindje, pėrvjetori, ceremoni martesore, etj.
Ne kompozim mund te vendosni numrin qe deshironi ose shkronjen qe deshironi!
Nėse keni ndonjė preferencė tė veēantė pėr kėtė buqetė, ju mund ta shkruani atė mė poshtė, tek "Udhėzime te veēanta" qe do t'ju shfaqet gjate porosisė.

Cmimi origjinal: 18,000 Leke

Orkide

Orkide

Orkide e mbjelle ne nje ene plastike.
Vini re qe ngjyra e orkides dhe vazo mund te jete e ndryshme nga kjo e treguar ne figure.
Nėse keni ndonjė preferencė tė veēantė pėr Orkiden, ju mund ta shkruani tek "Udhėzime te veēanta" qe do t'ju shfaqen me tutje.

Cmimi origjinal: 3,000 Leke

Buqete Luksi

Buqete Luksi

Kjo buqete perbehet nga 22 gonxhe trendafili.
Keto gonxhe te rritura dhe te trajtuara ne lulishtet e Hollandes, jane vecanerisht per kete kompozim.
Buqeta eshte e paketuar ne kuti me fjongo te bukur, duke bere te mundur qe dhurata te mbetet gjate ne mendje si nje kujtim i bukur.
Nėse keni ndonjė preferencė tė veēantė pėr porosine, ju mund tė shkruani atė poshtė nė "Udhėzime te veēanta" qe do t'ju shfaqen gjate porosise.

Cmimi origjinal: 6,000 Leke

Kompozim roze

Kompozim roze

Cdo preference te vecante ne lidhje me kompozimin mund ta shkruani me tutje kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 8,000 Leke

Trendafila te kuq me kuti ne forme zemer

Trendafila te kuq me kuti ne forme zemer

Ky kompozim permban 28 trendafila te kuq.
Nje ide e vecante, per te surprizuar kedo qe e merr.
Nese deshironi qe trendafilat te jene te bardhe ose roze mund ta shkruani me tutje kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 9,000 Leke

50 trendafila te bardhe te shtrire

50 trendafila te bardhe te shtrire

Pėr kėdo, qė do tė shprehėsh respekt dhe mirėnjohje.
Nėse keni ndonjė preferencė tė veēantė pėr kėtė buqetė, ju mund t'a shkruani atė mė poshtė, tek "Udhėzime tė veēanta" qė do t'ju shfaqet gjate porosisė.

Cmimi origjinal: 12,500 Leke

5O trendafila te kuq te shtrire

5O trendafila te kuq te shtrire

Cdo preference te vecante ne lidhje me buqeten mund ta shkruani me tutje kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 12,500 Leke

Kompozim i arte

Kompozim i arte

Dhuratė e veēantė me ēokollata dhe trėndafila.
Nėse keni ndonjė preferencė tė veēantė pėr kėtė kompozim, ju mund t'a shkruani atė mė poshtė, tek "Udhėzime tė veēanta" qė do t'ju shfaqet gjate porosisė.

Cmimi origjinal: 8,000 Leke

100 trendafila te kuq te shtrire

100 trendafila te kuq te shtrire

Pėr njeriun mė tė dashur tė zemrės.
Nėse keni ndonjė preferencė tė veēantė pėr kėtė buqetė, ju mund t'a shkruani atė mė poshtė, tek "Udhėzime tė veēanta" qė do t'ju shfaqet gjate porosisė.

Cmimi origjinal: 25,000 Leke

Trendafila dhe cokollate

Trendafila dhe cokollate

Kompozim qe askush nuk i reziston, trendafila dhe cokollata ne te njejten kuti.
Nėse keni ndonjė preferencė tė veēantė pėr kėtė kompozim, ju mund t'a shkruani atė mė poshtė, tek "Udhėzime tė veēanta" qė do t'ju shfaqet gjate porosisė.

Cmimi origjinal: 12,000 Leke

Buqete me 120 trendafila

Buqete me 120 trendafila

Buqete me 120 trendafila.
Nėse keni ndonjė preferencė tė veēantė pėr kėtė buqetė, ju mund tė shkruani atė poshtė nė "Udhėzime te veēanta" qe do t'ju shfaqen gjate porosise.

Cmimi origjinal: 30,000 Leke

Eshte Vajze Kompozim

Eshte Vajze Kompozim

Dhurata me e bukur per te uruar lindjen e femijes.
Super kompozim i krijuar me kujdes nga profesioniste.
Kompozimi do te krijohet me lulet qe dyqani ka gjendje ne ate dite.
Kjo porosi duhet bere 48 ore perpara dates se dergeses.

Cmimi origjinal: 5,000 Leke

Eshte Djale Kompozim

Eshte Djale Kompozim

Dhurata me e bukur per te uruar lindjen e femijes.
Super kompozim i krijuar me kujdes nga profesioniste.
Kompozimi do te krijohet me lulet qe dyqani ka gjendje ne ate dite.
Kjo porosi duhet bere 48 ore perpara dates se dergeses.

Cmimi origjinal: 5,000 Leke

Kompozim miks

Kompozim miks

Dhurata perfekte per cdo event!
Kompozimi do te krijohet me lulet qe dyqani ka gjendje ne ate dite.
Kjo porosi duhet bere 48 ore perpara dates se dergeses.

Cmimi origjinal: 7,000 Leke

Super kompozim me trendafila

Super kompozim me trendafila

Kompozim me 100 trendafila.
Nėse keni ndonjė preferencė tė veēantė pėr kėtė kompozim, ju mund t'a shkruani atė mė poshtė, tek "Udhėzime tė veēanta" qė do t'ju shfaqet gjatė porosisė.

Cmimi origjinal: 25,000 Leke

Kompozim me numra

Kompozim me numra

Dhurate ideale per ditelindje!
Nuk mund te jete me e bukur, trendafila dhe vitet e jetes.
Kjo porosi duhet bere 48 ore perpara dates se dergeses.
Tek udhezimet e vecanta na shkruani numrat qe deshironi, si dhe ngjyren e trendafilave.

Cmimi origjinal: 8,000 Leke

Kompozim me trendafila

Kompozim me trendafila

Kompozim numra me trendafila.
Super ide dhurate.
Kjo porosi duhet bere 48 ore perpara dates se dergeses.
Tek udhezimet e vecanta na shkruani numrat qe deshironi.

Cmimi origjinal: 8,000 Leke

Trendafila ne kuti

Trendafila ne kuti

Nje dhurate unike per kedo qe e merr.
100 trendafila te bardhe dhe te kuq ne forme zemre.
Foto e treguar eshte foto origjinale e kompozimit qe ne bejme dhe dergojme, ndersa freskine e luleve ne e shikojme gjithmone me prioritet absolut.
Cdo preference te vecante ne lidhje me kompozimin mund ta shkruani me tutje kur tju shfaqet seksioni "Udhezime te vecanta per porosine".

Cmimi origjinal: 25,000 Leke

Trendafil i kuq

Trendafil i kuq

Ju lutemi shkruani sasine e trendafilave te kuq qe deshironi ne buqeten tuaj.
Pastaj shtypni butonin qe thote "Fute kete artikull ne porosi".
Me tutje ju mund te shtoni edhe lule te tjera ne buqeten tuaj.

Cmimi origjinal: 250 Leke

Trendafil i bardhe

Trendafil i bardhe

Ju lutemi shkruani sasine e trendafilave te bardhe qe deshironi ne buqeten tuaj.
Pastaj shtypni butonin qe thote "Fute kete artikull ne porosi".
Me tutje ju mund te shtoni edhe lule te tjera ne buqeten tuaj.

Cmimi origjinal: 250 Leke

Trendafil roze

Trendafil roze

Ju lutemi shkruani sasine e trendafilave roze qe deshironi ne buqeten tuaj.
Pastaj shtypni butonin qe thote "Fute kete artikull ne porosi".
Me tutje ju mund te shtoni edhe lule te tjera ne buqeten tuaj.

Cmimi origjinal: 250 Leke

Karafil i kuq

Karafil i kuq

Ju lutemi shkruani sasine e karafilave te kuq qe deshironi ne buqeten tuaj.
Pastaj shtypni butonin qe thote "Fute kete artikull ne porosi".
Me tutje ju mund te shtoni edhe lule te tjera ne buqeten tuaj.

Cmimi origjinal: 100 Leke

Karafil i bardhe

Karafil i bardhe

Ju lutemi shkruani sasine e karafilave te bardhe qe deshironi ne buqeten tuaj.
Pastaj shtypni butonin qe thote "Fute kete artikull ne porosi".
Me tutje ju mund te shtoni edhe lule te tjera ne buqeten tuaj.

Cmimi origjinal: 100 Leke

Gerber e kuqe

Gerber e kuqe

Ju lutemi shkruani sasine e gerberave te kuqe qe deshironi ne buqeten tuaj.
Pastaj shtypni butonin qe thote "Fute kete artikull ne porosi".
Me tutje ju mund te shtoni edhe lule te tjera ne buqeten tuaj.

Cmimi origjinal: 200 Leke

Gerber e bardhe

Gerber e bardhe

Ju lutemi shkruani sasine e gerberave te bardha qe deshironi ne buqeten tuaj.
Pastaj shtypni butonin qe thote "Fute kete artikull ne porosi".
Me tutje ju mund te shtoni edhe lule te tjera ne buqeten tuaj.

Cmimi origjinal: 200 Leke

Zambak i bardhe

Zambak i bardhe

Ju lutemi shkruani sasine e zambakeve te bardhe qe deshironi ne buqeten tuaj.
Pastaj shtypni butonin qe thote "Fute kete artikull ne porosi".
Me tutje ju mund te shtoni edhe lule te tjera ne buqeten tuaj.

Cmimi origjinal: 500 Leke

Tulipane

Tulipane

Ngjyra e tulipanit nuk eshte e percaktuar pasi varet nga furnizimi i dyqanit.
Buqeta do te krijohet me tulipanet qe dyqani ka gjendje ne ate dite.
Ju lutemi shkruani sasine e tulipaneve qe deshironi ne buqeten tuaj.

Cmimi origjinal: 200 Leke

Kurore me ngjyra te lehta

Kurore me ngjyra te lehta

Kurora perbehet nga lloje te ndryshme lulesh te fresketa.
Kombinimi i luleve dhe ngjyrave varion nga sezoni dhe furnizimi i dyqaneve.
Nese deshironi nje mesazh te shkurter ne shirit, ju lutemi ta shkruani tek "Udhezimet e vecanta te porosise" qe do t'ju shfaqen me tutje.

Cmimi origjinal: 10,000 Leke
Permasa: Diameter 70 cm

Kurore e bardhe

Kurore e bardhe

Kurora perbehet nga lloje te ndryshme lulesh te fresketa te bardha.
Kombinimi i luleve varion nga sezoni dhe furnizimi i dyqaneve.
Nese deshironi nje mesazh te shkurter ne shirit, ju lutemi ta shkruani tek "Udhezimet e vecanta te porosise" qe do t'ju shfaqen me tutje.

Cmimi origjinal: 10,000 Leke
Permasa: Diameter 70 cm

Buqete per ceremoni mortore (e vogel)

Buqete per ceremoni mortore (e vogel)

Dhimbje dhe kujtim per nje te dashurin tuaj.
Buqete me 3 zambake dhe 4 trendafila.

Cmimi origjinal: 2,500 Leke

Buqet per cermoni mortore (e mesme)

Buqet per cermoni mortore (e mesme)

Dhimbje dhe kujtim per nje te afermin tuaj.
Buqete me 4 Zambak dhe 8 trendafila.

Cmimi origjinal: 4,000 Leke

Buqete per ceremoni mortore (e madhe)

Buqete per ceremoni mortore (e madhe)

Dhimbje dhe kujtim per nje te afermin tuaj.
Buqete me 5 zambak dhe 10 trendafila.

Cmimi origjinal: 5,000 Leke

Arush pellushi

Arush pellushi

Ky arush do te mbetet gjithmone nje kujtim i bukur.
Arushi vjen me 3 ngjyra pana, kuq dhe roze.
Tek udhezimet e vecanta na shkruani ngjyren qe deshironi.

Arushi ka lartesi 20 cm.

Cmimi origjinal: 600 Leke

Cokollata Raffaello

Cokollata Raffaello

Cokollata Raffaello ne kuti, Ide e mire per dhurate.

Cmimi origjinal: 800 Leke

Cokollate Ferrero Roche

Cokollate Ferrero Roche

Lider boteror i prodhuesve te cokollatave.

Cmimi origjinal: 800 Leke

Shampanje Taittinger

Shampanje Taittinger

Shampanja Taittinger eshte nje nga Shampanjat me te vleresuara dhe me te famshme ne bote.
Shampanja me njohur e shtepise se Taittingerit dhe eshte kjo etikete qe e ka bere te famshme kete kantine ne te gjithe boten.
Varieteti i rrushit: Chardonnay, Pinot Meunier, Pinot Noir.
Rajoni i prodhimit: Reims - France.

Cmimi origjinal: 6,100 Leke

Vere Rosso dei Notri

Vere Rosso dei Notri

Varieteti i rrushit: Cabernet Sauvignon, Merlot, Sangiovese, Syrah.
Rajoni i prodhimit: Toscana.
Temperatura e servirjes: 15-18°C.

Cmimi origjinal: 2,400 Leke

Vere Primitivo Di Manduria

Vere Primitivo Di Manduria

Varieteti i rrushit: 100% Primitivo.
Rajoni i prodhimit: Puglia, Manduria.
Temperatura e servirjes: 15-18°C.
Ngjyra e purpurt e thellė me njė buqetė komplekse aromash dhe aromave tė frutave tė pjekura.

Cmimi origjinal: 3,000 Leke

Prosecco Silterra

Prosecco Silterra


Vere e gazuar nga Prosecco Itali.

Cmimi origjinal: 1,500 Leke


Lulet ne Tirane

Lulet jane jete, me lulet njeriu kenaqet, clodhet dhe enderron.
Tirana, si shume qytete te tjera te Shqiperise, eshte nje qytet qe i ka pasion lulet. Ato i kemi neper dhomat tona, i kemi ne ballkonet tona, ne oborret e shtepive, neper lulishte.
Ne vitet e fundit eshte shtuar numri i dyqane te dedikuara per shitjen e luleve si dhe po permiresohet cilesia e llojshemria e luleve qe sherbejne. Sidoqofte akoma jo te gjitha jane te furnizuare ritmikisht.

Ne Tirane ndodhet Kopshti Botanik i Shqiperise. Ndertimi per kopshtin botanik ka nisur ne vitin 1964 dhe ka perfunduar ne vitin 1971. Ai ze nje siperfaqe prej rreth 15 ha dhe shtrihet ne shpatet kodrinore jugore te Tiranes.
Kopshti Botanik eshte institucioni i vetem ne Shqiperi, me karakter kerkimor, kulturor dhe edukues.
Ne vitin 1981 u publikua per here te pare Treguesi i Farave (Index Seminum), i cili shkembehet me rreth 160 Kopshte Botanike ne mbare boten. Ne kete menyre shkembehen vazhdimisht fara dhe informacion shkencor per floren dhe bimesine e Shqiperise.
Ky kopsht eshte anetar i Internacionales se Ruajtjes se Kopshteve Botanike (BGCI, Botanical Garden Conservation International), dhe ka qene mjaft aktiv ne disa projekte, si Interreg II, Corine, Emerald, Peen-See, etc.