Shishe vere ne Tirane per ditelindje apo cdo gezim

Dergesa me e pare: 1 tetor 2020 (E enjte)

Cmimet jane ekzaktesisht sa te dyqanit ne vend.
Me tutje ne shtojme pagesen per:
1- sherbimin online
2- sherbimin ne vend
 
Vere/Shampanje ne Tirane
Shishe Vere ose Shampanje
Italiane, Franceze, Spanjolle etj si dhe prodhime te vendit.

Barbera D Alba

Barbera D Alba

Zona: Piemonte
Varieteti: Barbera
Aroma: Delikate me nota qershie, boronice dhe erezash.

Cmimi origjinal
1,500 Leke
Sasia
            
Barbera D Alba
Barbera D Alba
Cmimi origjinal
1,500 Leke

Reserve Mounton Cadet

Reserve Mounton Cadet

Varieteti: Merlot 80%
Cabernet Savngnon 12%
Cabernet franc 8%

Aroma: Elegante dhe hapet me aroma manaferrash te egra. Shijet e frutave ne goje zhvillohen mbi tanina. Mbarim terheqes, i forte dhe strukturuar.

Cmimi origjinal
2,650 Leke
Sasia
            
Reserve Mounton Cadet
Reserve Mounton Cadet
Cmimi origjinal
2,650 Leke

La Fiole du Pape

La Fiole du Pape

Varieteti: Grenache noir, Mouvredre Syrah Cinsault.
Aroma: Te ngrohtra dhe komplekse te frutave te thata dhe te pjekura tartufi dhe erezash.
Shija: Teper e vecante, e befasueshme nga densiteti i lengut me nje finale qe tregon forcen e taninave.

Cmimi origjinal
3,900 Leke
Sasia
            
La Fiole du Pape
La Fiole du Pape
Cmimi origjinal
3,900 Leke

Barolo - per Krishtlindje

Barolo - per Krishtlindje

Zona: Piemonte
Varjeteti: Nebbiolo
Aroma: Arome intens edhe elegante erezash, likuirizie dhe vanilje.
Vere e forte, trupeplote me nje strukture te perqendruar taninash.

Cmimi origjinal
4,000 Leke
Sasia
            
Barolo - per Krishtlindje
Barolo - per Krishtlindje
Cmimi origjinal
4,000 Leke

Vere Dezzani Tradizione Barolo

Vere Dezzani Tradizione Barolo

Varieteti:100% Nebbiolo.
Aroma e lehte e portokallit, vaniljes dhe lisit.

Cmimi origjinal
4,600 Leke
Sasia
            
Vere Dezzani Tradizione Barolo
Vere Dezzani Tradizione Barolo
Cmimi origjinal
4,600 Leke

Santa Sofia Amarone Della Valpolicella

Santa Sofia Amarone Della Valpolicella

Varieteti: corvina e corvinone 70%, rondinella 30%.
Arome elegante e kumbullave, boronices, qershise.

Cmimi origjinal
5,600 Leke
Sasia
            

Argentiera Bolgheri Superiore

Argentiera Bolgheri Superiore

Varieteti:Cabernet Sauvignon 40%, Merlot 40%, Cabernet Franc 20%.

Arome me shije frutash tė qershisė dhe kumbullės qė bashkohen me aroma interesante tė bajames, piperit dhe arrėmit, tė pasuruar me ndjesi tė freskėta balsamike tė nenexhikut dhe eukalipteve.

Cmimi origjinal
12,500 Leke
Sasia
            
Argentiera Bolgheri Superiore
Argentiera Bolgheri Superiore
Cmimi origjinal
12,500 Leke

Brunello di Montalcino

Brunello di Montalcino

Varieteti: 100% Sangiovese (Brunello).
Arome e embel frutash dhe ndjesi e lehte e aromes se duhanit.

Cmimi origjinal
12,500 Leke
Sasia
            
Brunello di Montalcino
Brunello di Montalcino
Cmimi origjinal
12,500 Leke

Vodka ne kafke kristali

Vodka ne kafke kristali

Vodka super cilesore e prodhuar ne Newfoundland and Labrador, Canada.

E distiluar kater here dhe e filtruar shtate here nga tė cilat tre janė nėpėrmjet shtresave tė kristaleve gjysėm tė ēmuara tė njohur si diamante Herkimer.
Kjo vodke nuk permban sheqer.

Cmimi origjinal
10,000 Leke
Sasia
            
Vodka ne kafke kristali
Vodka ne kafke kristali
Cmimi origjinal
10,000 Leke

Spumante Jacqueline Brut

Spumante Jacqueline Brut

E mbushur me arome frutash, kjo spumante do tju mrekulloje si aperitiv, ose do tju shoqeroje ngrenien duke jua bere speciale.
Bulezat e vogla do ti shtojne nje ndjenje freskie cdo embelsire.

Cmimi origjinal
1,500 Leke
Sasia
            
Spumante Jacqueline Brut
Spumante Jacqueline Brut
Cmimi origjinal
1,500 Leke

Spumante Jacqueline Rose

Spumante Jacqueline Rose

Aroma e luleshtrydheve te egra e ben te ndihet terheqese dhe e fresket.

Cmimi origjinal
1,500 Leke
Sasia
            
Spumante Jacqueline Rose
Spumante Jacqueline Rose
Cmimi origjinal
1,500 Leke

Nicolas Feuillate - ide e sigurt dhurate per meshkuj

Nicolas Feuillate - ide e sigurt dhurate per meshkuj

Cdo djalosh i rritur apo burre ne moshe do ta pelqeje kete dhurate.

Kjo shampanje eshte Nr 1 ne France dhe Nr 3 ne bote.
Me arome te lehte lulesh dhe frutash te bardha si molle dhe dardhe.
Ndihet ne gjuhe pak e thate dhe cremoze.
E perkryer per aperitiv.

Cmimi origjinal
4,900 Leke
Sasia
            

Shampanje Moet Chandon Imperial Brut

Shampanje Moet Chandon Imperial Brut

Kjo shampanje eshte krijuar ne vitin 1869.
Krijuar nga disa verėra tė ndryshme, prej tė cilave 20% deri nė 30% janė verėra rezervė tė pėrzgjedhur posaēėrisht pėr tė rritur pjekurinė, kompleksitetin dhe qėndrueshmėrinė e tij.

Cmimi origjinal
9,000 Leke
Sasia
            
Shampanje Moet Chandon Imperial Brut
Shampanje Moet Chandon Imperial Brut
Cmimi origjinal
9,000 Leke

Shampanje Moet Chandon Rose Imperial

Shampanje Moet Chandon Rose Imperial

Brut Impčrial Rosč ėshtė njė pėrzierje e tre varieteteve tė verės, me theks tė veēantė nė Pinot Noir.

Kjo shampanjė shfaq gjallėri dhe aroma e saj dominohet nga aroma e luleshtrydheve tė egra.

Cmimi origjinal
12,000 Leke
Sasia
            
Shampanje Moet Chandon Rose Imperial
Shampanje Moet Chandon Rose Imperial
Cmimi origjinal
12,000 Leke

Shampanje Moet Chandon Brut Imperial Gold

Shampanje Moet Chandon Brut Imperial Gold

Njė pėrzierje harmonike e tre varieteteve tė rrushit dhe verėrave rezervė.
Eshtė njė shampanjė delikate, e thatė, me ngjyrė tė verdhė tė zbehtė.

Kjo shampanje eshte prodhimi special i Moėt & Chandon.
Qė nga viti 1743, Moėt & Chandon ka qenė referimi pėrfundimtar pėr shampanjė.

Cmimi origjinal
20,000 Leke
Sasia
            

Shampanje 2009 Don Perignon

Shampanje 2009 Don Perignon

"Jam duke shijuar yjet" - tha murgu benediktin, Dom Perignon, kur e provoi pėr herė tė parė verėn e gazuar, disi tė ėmbėl, tė cilėn kishte kohė qė e fermentonte nė bodrumet e abacisė. E ē’mund tė thoshte tjetėr?
Shampanja me e mire ne bote mban emrin "Dom Perignon".

Cmimi origjinal
25,000 Leke
Sasia
            
Shampanje 2009 Don Perignon
Shampanje 2009 Don Perignon
Cmimi origjinal
25,000 Leke

Tullumbaca me numra

Tullumbaca me numra

Personalizo dhuraten tende duke derguar keto tullumbaca.
Tullumbacat jane te mbushur me helium, qendrojne lart ne ajer dhe kane lartesi 1m.

Tek udhezimet e vecanta na shkruani dy numrat qe deshironi.

Cmimi origjinal
3,200 Leke
Sasia
            
Tullumbaca me numra
Tullumbaca me numra
Cmimi origjinal
3,200 Leke

Tullumbaca Gold

Tullumbaca Gold

Personalizo dhuraten tende duke derguar keto tullumbaca.
Tullumbacat jane te mbushur me helium, qendrojne lart ne ajer dhe kane lartesi 1m.

Tek udhezimet e vecanta na shkruani dy numrat qe deshironi.

Cmimi origjinal
3,200 Leke
Sasia
            
Tullumbaca Gold
Tullumbaca Gold
Cmimi origjinal
3,200 Leke

10 Tullumbaca te kromuar

10 Tullumbaca te kromuar

Trendi i fundit i tullumbacave, kane efektin pasqyre dhe terheqin gjithe vemendjen e duhur.
Dhurate impresionuese per kedo qe e merr.

Cmimi origjinal
2,000 Leke
Sasia
            
10 Tullumbaca te kromuar
10 Tullumbaca te kromuar
Cmimi origjinal
2,000 Leke

Tullumbac gome krom

Tullumbac gome krom

Trendi i fundit i tullumbacave. 
Tullumbac krom me efektin pasqyr. 
Mbushet me helium dhe qendron pezull ne ajer.

Cmimi origjinal
200 Leke
Sasia
            
Tullumbac gome krom
Tullumbac gome krom
Cmimi origjinal
200 Leke

Tullumbac me pika

Tullumbac me pika

Tullumbac me pika te bardha, i fryre me helium.

Cmimi origjinal
180 Leke
Sasia
            
Tullumbac me pika
Tullumbac me pika
Cmimi origjinal
180 Leke

Dominim Roze

Dominim Roze

10 tullumbaca roze, 2 tullumbaca flete zemer dhe 2 tullumbaca flete yll.
Super buqete tullumbacash.

Cmimi origjinal
2,640 Leke
Sasia
            
Dominim Roze
Dominim Roze
Cmimi origjinal
2,640 Leke

Tullumbac  Shampanje

Tullumbac Shampanje

Per te zbukuruar festat tuaja.....
Tullumbac mbushur me helium, qendron pezull ne ajer.
Lartesi 90cm.

Cmimi origjinal
1,700 Leke
Permasa: 35x90 cm
Sasia
            
Tullumbac  Shampanje
Tullumbac Shampanje
Cmimi origjinal
1,700 Leke
Permasa: 35x90 cm

Tullumbac gote birre

Tullumbac gote birre

Per adhuruesit e birres...
Tullumbac gjigand, gote-birre, mbushur me helium, qendron pezull ne ajer.
Lartesi 80cm.

Cmimi origjinal
1,700 Leke
Permasa: 45X80 cm
Sasia
            
Tullumbac gote birre
Tullumbac gote birre
Cmimi origjinal
1,700 Leke
Permasa: 45X80 cm

Tullumbac - Gezuar Ditelindjen

Tullumbac - Gezuar Ditelindjen

A festohet ditelindja pa nje tullumbac?

Cmimi origjinal
180 Leke
Sasia
            
Tullumbac - Gezuar Ditelindjen
Tullumbac - Gezuar Ditelindjen
Cmimi origjinal
180 Leke

Treshe tullumbacash

Treshe tullumbacash

Treshe tullumbacash. Cmimi i meposhtem eshte per tre tullumbaca bashke si ne figure.

Nese deshironi 6 tullumbaca zgjidhni sasine 2, e keshtu me rradhe.
Preferencat e ngjyrave mund ti shkruani tek instruksionet e vecanta te porosise.

Cmimi origjinal
360 Leke
Sasia
            
Treshe tullumbacash
Treshe tullumbacash
Cmimi origjinal
360 Leke

Tullumbac flete - Te Dua Ty

Tullumbac flete - Te Dua Ty

Shkrimi ne tullumbac flet vete ..

Cmimi origjinal
360 Leke
Sasia
            
Tullumbac flete - Te Dua Ty
Tullumbac flete - Te Dua Ty
Cmimi origjinal
360 Leke

Gezuar ditelindjen

Gezuar ditelindjen

Urojini ditelindjen ne menyren me origjinale.
Keta tullumbace jane me forme zemre ose rrumbullake.

Cmimi origjinal
360 Leke
Sasia
            
Gezuar ditelindjen
Gezuar ditelindjen
Cmimi origjinal
360 Leke

Princeshat

Princeshat

Tullumbac me Princeshat te pikturuar mbi te.
Personazhe te tjere si Mbreti Luan, Pokahontas, Mickey Mouse do tju pelqenin gjithashtu.

Cmimi origjinal
360 Leke
Sasia
            
Princeshat
Princeshat
Cmimi origjinal
360 Leke