Fitness and Spa to Tirana

Prices down here are exactly as if you walk into the shop.
Next we add the payment for:
1- the online service
2- the ground service
 
Earliest delivery: 21 july 2017 (Friday)
Dhuroi dikujt nje karte dhurate per Fitness Club, trajtim SPA, apo produkte beauty Malu Wilz.
Ne do tja dergojme karten dhurate surprize ne shtepi, dhe marresi mund te shkojne kur te deshiroje ne 3 muajt e ardhshem per ta konsumuar.
Do te jete nje eksperience qe ata nuk do ta harrojne kurre.

Fitness.
- Ambjent i kendshem dhe komod ne standarte nderkombetare, programe te personalizuar, paisje te gjenerates se fundit te Techno Gym - lideri boteror i paisjeve te ketij lloji, te dizenjuar me theksim te vecante ne kujdesin e Sistemit kardiak isocontrole.
- Klientet jane te monitoruar nga instruktor dhe fizioterapist.
- Pjesa me e madhe e paisjeve kane edhe ekrane TV dhe lidhje satelitore.

SPA.
- Tek VESA SPA do te gjeni profesionalizem te larte dhe produkte dhe makineri ekskluzive.
- Makinerite e CACI International, jane angleze dhe jane prezente ne 8000 sallone estetike ne 50 vende te botes.
- Germaine de Capuccini, nje linje e plote qe ofron zgjidhje te efektshme per te gjitha llojet e problemeve.
- Produkte beauty nga Malu Wilz.

Klienti perfitues mund te vije kur te deshiroje brenda 3 muajsh dhe te konsumoje karten e dhurates..
Ju lutemi vini re qe Vesa Spa nuk punon diten e diele..

Adresa:
Vesa Center, Rruga Abdyl Frasheri Nr. 5, Tirane (prane Librit Universitar).

Per cdo pyetje apo sugjerim ju lutemi na contact our customer service in Canada or Albania


 Package for Splendid Bride (click photo for more)

Facial and Body treatment with gold extract, hand treatment ( SPA manicure) and foot treatment ( SPA pedicure) .


Price per unit: 11,500 Leke [$107.55 US - $135.99 CAD - 93.96 EUR]
(This is the original retail price. On the next step we will add the service fees)
Enter Quantity
            Mud Spa Treatment - 10 sessions (click photo for more)

This treatment helps in the reduction of cellulite. 
One of the most used methods today because it gives such great results such as toning and cleaning the skin to the point of relaxation.


Price per unit: 25,000 Leke [$233.81 US - $295.63 CAD - 204.25 EUR]
(This is the original retail price. On the next step we will add the service fees)
Enter Quantity
            Nje dhurate per ate qe e dua kaq shume... (Pakete 3) - Trajtim anti rrudhe (click photo for more)

Anti-aging facial treatment.


Price per unit: 5,000 Leke [$46.76 US - $59.13 CAD - 40.85 EUR]
(This is the original retail price. On the next step we will add the service fees)
Enter Quantity
            Hot Stone Massage 55 minutes (click photo for more)

This massage with hot stones promotes relaxation and the circulation of energy within the body.

Soft, round and warm stones are placed on the different energy points before administering a long relaxing massage with gliding movements and pressures over the entire body with FLUIDE DE BEAUTE 14.

Each area of the body is thoroughly massaged.
Tensions evaporate and energy points are stimulated.
Your body and skin is revitalized and refreshed.
 

Price per unit: 4,000 Leke [$37.41 US - $47.30 CAD - 32.68 EUR]
(This is the original retail price. On the next step we will add the service fees)
Enter Quantity
            Facial tratment (click photo for more)

A facial cleans, exfoliates and nourishes to promote clear and well-hydrated skin.

A facial is the second most popular spa service after a massage.

It is sometimes called a "deep-cleansing facial" or a "deep-pore cleansing" facial because of the extractions.


Price per unit: 3,300 Leke [$30.86 US - $39.02 CAD - 26.96 EUR]
(This is the original retail price. On the next step we will add the service fees)
Enter Quantity
            Classic Relaxing Massage - 55 minutes (click photo for more)

A relaxation massage is usually a full-body treatment involving soft music, soft lighting, candle lit atmosphere and aromatic oils.

A good relaxation massage relieves stress and tension in your muscles and will leave you with a sense of well being.
 

Price per unit: 3,300 Leke [$30.86 US - $39.02 CAD - 26.96 EUR]
(This is the original retail price. On the next step we will add the service fees)
Enter Quantity
            Per nje fytyre te paster, te re, te relaksuar-Trajtimi i ri Anti Age (Lift In) (click photo for more)


Qėndrueshmėri dhe dendėsi tė avancuar Lift In
1. Terheqje vertikale
2. Terheqje anėsore
3. Volum
Metode pune te bazuar  ne njohurite e thella te 
anatomise se fytyres per te marre linjat e saj te forta.Price per unit: 7,000 Leke [$65.47 US - $82.78 CAD - 57.19 EUR]
(This is the original retail price. On the next step we will add the service fees)
Enter Quantity
            Krem Premier (click photo for more)


Krem per fytyren, nje xhevahir i ri ne kuroren e Germaine de Capuccini, njė krem i jashtėzakonshėm anti-moshe, i cili zgjat freskine e lekures suaj duke zhdukur shenjat e moshes suaj. 
Njė krem qė pėrtėrin, riparon, ushqen, hidraton dhe thellėsisht kujdeset pėr lėkurėn nga brenda, duke e bėrė atė tė rimarrė freskine e saj dhe tė bėhet fortė, e butė dhe rrezatuese .Ky Krem aktivizon genin e telomerases, nje lloj enzime, funksioni i se ciles eshte shtesa nė fragmentin e kromozomit te ADN dhe ne kete menyre telomeri humbet nė ēdo ndarje qelizore. Ky trajtim gjithashtu pakeson aktivitetin e microRNA qe bllokon sintezen e kolagjenit dhe elastinit, duke e lejuar qelizen qe te permiresoje matricen Price per unit: 35,000 Leke [$327.34 US - $413.88 CAD - 285.95 EUR]
(This is the original retail price. On the next step we will add the service fees)
Enter Quantity
            Reflexology massage of the feet - 20 minutes (click photo for more)

A Far East method based on the belief that relaxation, detoxification and balance are promoted by massaging reflex areas of the feet corresponding to organs and tissues of the body.

An aroma of choice enhances the experience.


Price per unit: 2,000 Leke [$18.71 US - $23.65 CAD - 16.34 EUR]
(This is the original retail price. On the next step we will add the service fees)
Enter Quantity
            Pressotherapy (click photo for more)

Pressotherapy is an exclusive detoxifying treatment, which through effective lymphatic drainage, helps to promote the body's natural toxin clearing functions.

The revitalization and oxygenation of the tissue helps to slim and redefine the legs, stomach and arms while enhancing skin tone.


Price per unit: 1,500 Leke [$14.03 US - $17.74 CAD - 12.26 EUR]
(This is the original retail price. On the next step we will add the service fees)
Enter Quantity
            Chocolate treatment (click photo for more)

Our chocolate treatment has pure natural cocoa which has anti-oxidant properties which detoxifies and purifies the skin leaving it looking pure, clean and healthy.


Price per unit: 3,500 Leke [$32.73 US - $41.39 CAD - 28.60 EUR]
(This is the original retail price. On the next step we will add the service fees)
Enter Quantity
            Couples Massage Package (click photo for more)

This package includes 2 massages and 2 facials.


Price per unit: 12,000 Leke [$112.23 US - $141.90 CAD - 98.04 EUR]
(This is the original retail price. On the next step we will add the service fees)
Enter Quantity