Shishe vere ne Durres per ditelindje apo cdo gezim

Dergesa me e pare: 14 gusht 2020 (E premte)

Cmimet jane ekzaktesisht sa te dyqanit ne vend.
Me tutje ne shtojme pagesen per:
1- sherbimin online
2- sherbimin ne vend
 
Vere/Shampanje ne Durres e fshatra
Shishe Vere ose Shampanje nga dyqanet me prestigjoze te qytetit te Durresit

Vere Salento Primitivo IGT Danza Delle Spade

Vere Salento Primitivo IGT Danza Delle Spade

Varieteti i rrushit: 100% Primitivo.
Rajoni i prodhimit: San Marzano, Sava (TA).
Temperatura e servirjes: 15-18°C.

Karakteristikat: Ngjyre e kuqe e thelle rubini me reflekse viole, me ndjesine e manaferrave te egra dhe qershive.

Cmimi origjinal
1,500 Leke
Sasia
            

Vere Rue Dell Inchiostro

Vere Rue Dell Inchiostro

Varieteti i rrushit: Aglianico
Temperatura e servirjes: 15-18°C

Karakteristikat: Ngjyrė e kuqe intensive meparfum tipik, luleshtrydheje dhe mjedre.
Shija ėshtė e thatė, kėmbėngulėse, e cila balancohet gjithmonė e mė shumė me vjetėrimin e saj.

Cmimi origjinal
1,500 Leke
Sasia
            
Vere Rue Dell Inchiostro
Vere Rue Dell Inchiostro
Cmimi origjinal
1,500 Leke

Rose Fantini Gran Cuvee SWAROVSKI

Rose Fantini Gran Cuvee SWAROVSKI

Varieteti rrushit: Aglianico del Vulture
Temperatura e servirjes: 08-10 ° C


Karakteristikat: Njė verė e freskėt me njė aromė intensive.
Karakterizohet nga ngjyra e shegės dhe kombinimi i shijes sė qershisė sė pjekur,
luleshtrydhes sė egėr dhe mjedrės.  Njė rose tepėr elegante.

Cmimi origjinal
2,250 Leke
Sasia
            
Rose Fantini Gran Cuvee SWAROVSKI
Rose Fantini Gran Cuvee SWAROVSKI
Cmimi origjinal
2,250 Leke

Rose Fantini Gran Cuvée Bianco Swarovski

Rose Fantini Gran Cuvée Bianco Swarovski

Varieteti i rrushit: Rare White Blend

Temperatura e servirjes: 06-08 ° C

Karakteristikat: Ngjyra e shkėlqyeshme e njė kashte shumė tė lehta.
Nė shije ėshtė elegante, e lezetshme, e freskėt dhe e balancuar shumė mirė.

Cmimi origjinal
2,250 Leke
Sasia
            

Vere Barolo docg

Vere Barolo docg

Varieteti i rrushit: 100% Nebbiolo
Temperatura e servirjes: 20-22°C

Mbret i Vererave dhe Vera e Mbreterve"
Vere e strukturuar e cila karakterizohet nga ngjyre e kuqe e plote dhe intensive, me aromen e frutave te kuqe por nga ana tjeter dhe nuanca te purpurta, ne saje
te kanelles, piperit, arremyshkut, vaniljes dhe kakaos.

Cmimi origjinal
4,500 Leke
Sasia
            
Vere Barolo docg
Vere Barolo docg
Cmimi origjinal
4,500 Leke

Vere Brunello di Montalcino

Vere Brunello di Montalcino

Varieteti i rrushit: Sangiovese
Temperatura e servirjes: 18-20°C

Karakteristikt: Ngjyra eshte e kuqe si shege, pas disa vitesh merr ngjyre qelibari.
Karakterizohet nga arome lulesh, intensive dhe elegante, me ere drize dhe myshku.
Shija eshte e forte, e nxehte, e thate por jo shume, shije e kendshme, e gjalle, harmonike dhe e vazhdueshme

Cmimi origjinal
5,700 Leke
Sasia
            
Vere Brunello di Montalcino
Vere Brunello di Montalcino
Cmimi origjinal
5,700 Leke

Vere  Amarone della Valpolicella Classico

Vere Amarone della Valpolicella Classico

Varieteti i rrushit: Corvina, Corvinone, Rondinella.
Temperatura e servirjes: 18 °C

Karakteristikat:Ngjyre e kuqe rubini intensive.
Shija eshte e plote dhe elegante me nje butesi te ngrohte. Aroma e qershise, frutave te thata dhe tanina elegante eshte karakteristike e kesaj vere.

Cmimi origjinal
6,200 Leke
Sasia
            

Vere Čneto Raboso Veneto I.G.T

Vere Čneto Raboso Veneto I.G.T

Varieteti i rrushit: 100% Raboso
Temperatura e servirjes: 18 - 20 ° C

Preferohet te shoqerohet kryesisht me 
gatime kryesore te mishit te kuq. Perfaqesohet si nje
vere mjaft e rafinuar, e cila shoqerohet shkelqyeshem
me rosto, mish helli etj.

Cmimi origjinal
3,000 Leke
Sasia
            
Vere Čneto Raboso Veneto I.G.T
Vere Čneto Raboso Veneto I.G.T
Cmimi origjinal
3,000 Leke

Vere Eremo San Quirico

Vere Eremo San Quirico

Varieteti i rrushit: Aglianico.
Temperatura e servirjes: 13.5%.

Karakteristikat: Vera e kuqe, rrushi i sė cilės rritet nė tokė vullkanike nė kodrat e Taurasit.
Emri i verės rrjedh nga vendi ku thuhet se kanė kullotur kuajt mė tė egėr.
Njė verė aq e ēmuar pėr ta veshur

Cmimi origjinal
3,750 Leke
Sasia
            
Vere Eremo San Quirico
Vere Eremo San Quirico
Cmimi origjinal
3,750 Leke

Vere Confini Lis Neris

Vere Confini Lis Neris

Varieteti i rrushit: Traminer, Pinot Grigio, Riesling
Temperatura e servirjes: 11°C


Karakteristikat: Confini ėshtė njė nga verėrat mė tė forta dhe tė guximshme tė verės sė Lis Neris.
Aroma e saj e bollshme, e karakterizuar nga fruta tropikale, fruta tė agrumeve nė bllokim, bimė aromatike dhe njė sheqer tė vogėl tė mbetur, mbėshtetet nga njė 
strukturė e mirė dhe njė freski e gjallė.

Cmimi origjinal
6,000 Leke
Sasia
            
Vere Confini Lis Neris
Vere Confini Lis Neris
Cmimi origjinal
6,000 Leke

Vere NEGUS - Montepulciano D.O.C.

Vere NEGUS - Montepulciano D.O.C.

Varieteti i rrushit: Montepulciano
Temperatura e servirjes: 18 - 20 °C

Karakteristikat: Karakterizohet nga nje ngjyre e kuqe e thelle e padepertueshme dhe nje personalitet te shkelqyer.

Nxjerr ne pah aromen e frutave dhe te luleve si manaferrave, vaniljes dhe kanelles.

Cmimi origjinal
8,250 Leke
Sasia
            
Vere NEGUS - Montepulciano D.O.C.
Vere NEGUS - Montepulciano D.O.C.
Cmimi origjinal
8,250 Leke

Vere Tenuta Nuova

Vere Tenuta Nuova

Varieteti i rrushit: 100% Sangiovese 
Temperatura e servirjes: 16-17°C

Karakteristikat:

Qe ne pamje te pare, ngjyra e kuqe e shnderritshme e Tenuta Nuova, na lejon te prezantojme potencialin e kesaj vere.
Aroma fillestare prezantohet nga nje buqete ekspresivee frutave te kuqe.
Ne goje eshte substanciale dhe e pasur me nje cilesi te rralle e te bute te taninave.

Cmimi origjinal
18,000 Leke
Sasia
            
Vere Tenuta Nuova
Vere Tenuta Nuova
Cmimi origjinal
18,000 Leke

Vere Guado de Gemoli

Vere Guado de Gemoli

Varieteti i rrushit: Cabernet sauvignon 80%, Merlot 20%
Temperatura e servirjes: 16°C

Karakteristikat: Eleganca, fuqia dhe kompleksiteti jane tiparet dalluese te kesaj vere, e afte per tu permiresuar

me kalimin e kohes ne shije dhe ne ngjyre.

Cmimi origjinal
13,500 Leke
Sasia
            
Vere Guado de Gemoli
Vere Guado de Gemoli
Cmimi origjinal
13,500 Leke